2012. május 26., szombat

Ismerkedtünk! (05.19. 2012)


Kicsit váratott magára ez a bejegyzés, valóban, és az eddig szunyókáló Point of View blognak is épp ideje volna magához térni most, hogy van miről beszámolnia, hiszen előző szombaton végre sor került az első találkozónkra, amit még a program  kezdetét megelőző, amolyan nulladik alkalomnak szántunk külön azzal a nem titkolt szándékkal, hogy ismerkedjünk - a programmal, a helyszínnel,  a módszerrel, de legelsősorban egymással.  

A délelőtt ugyan nem indult teljesen zökkenőmentesen, a program helyszíne félénken elbújt egy zöld kerítés mögé, a zöld kerítés meg egy filmforgatás mögé, végül azonban így vagy úgy mindenki megtalált minket, szóval el is kezdhettük az ismerkedést. 


 Ilyen udvariasan ültetek.

Miután röviden bemutatkozott nektek az Együttható Egyesület és a Motiváció Alapítvány, rajtatok volt a sor - szemlátomást szívesen szóltatok magatokról egy-két-sok szót , és nem jöttetek zavarba, aminek igazán örültünk – no nem  pusztán azon nyilvánvaló okból, hogy már amúgy is felettébb kíváncsiak voltunk rátok, és nem is csak azért, mert általában mi is jó sokat beszélünk :) , hanem mert hogyan is nélkülözhetnénk a rátermettséget pont egy színjátszó program során? 

(Persze azért bevallhatom, hogy lelkesedés mellett nekünk is ott lapult pár verejtékcsepp a tenyerünkben,  de ez utóbbit hamar felszárította a kiváló légkör. )



A formális ismerkedést követően (habár ezen felül még szerét ejtettük annak is, hogy egyenként is elbeszélgessünk veletek) kezdődhetett a játék – a gyertyákkal és a rajzszögekkel egy kicsit ugyan gondolkodóba ejtettünk titeket, de hamar elboldogultatok vele, lám:


 És lőn csapatmunka!

És hogy mit tudunk kezdeni egy nagy szatyor kockával? Na? :)



Egyebek mellett rájöhetünk arra, hogy - saját előfeltevéseinkkel szemben - mire is vagyunk képesek valójában, és hogy valami ilyen is megtörténhet:


 
És ez még csak a kezdet. :)

Mosolygósan és felszabadult hangulatban zártuk le legelső találkozónkat, amit visszajelzéseitek alapján minden bizonnyal ti is élveztetek. Köszönjük mindnyájatoknak a részvételt és az aktivitásotokat, és ne feledjétek – június 2-án szombaton, a program első alkalmán újból várunk titeket!


(És addig is látogassátok meg oldalunkat a facebookon, mert olyan is van ám : http://www.facebook.com/pages/Point-of-View-N%C3%A9z%C5%91pont/226304580791957 - tetszikelni, megosztani, kommentelni, vagy csak nézegetni – ér, és érdemes is :) )
 



2012. május 6., vasárnap

MÉG LEHET JELENTKEZNI!


A határidőt meghosszabítottuk május 15-ig még lehet lehet jelentkezni. Aki már jelentkezett:
Május 19-én (ez egy szombat) 10 órára várunk szeretettel a Motiváció Alapítványhoz. Cím: 1055 Budapest, Honvéd utca 22., a bejárat azonban a Markó utca 11 felől van. Egy zöld kerítés, mögötte az udvarban, hátul. Kényelmes ruhában gyere!

Erről természetesen kaptok hamarosan hivatalos értesítést is, e-mailben és postai úton. A mellékletként küldött dokumentumokat (18 év alattiak esetén Szülöi belegyező nyilatkozat, és adatvédelmi nyilatkozat) mindeképpen hozzátok magatokkal!

2012. április 11., szerda

Egy program, amiben megvalósíthatod Önmagad!


Színjátszás, ami lehetőséget ad arra, hogy különböző szerepekben kipróbáld magad!

Ötletroham, ahol a Te véleményed is számít! 

Közösség, amiben elfogadnak! 

Szórakozás, miközben új ismereteket szerezhetsz és értékes digitális fényképezőgépet nyerhetsz! 

Mindenkinek mást jelent, ezért is választottuk ezt a nevet: Point of view avagy Nézőpont.

Jelentkezési feltételek: 

Minden olyan fiatalt várunk, akit érdekel a színház, a színjátszás és szívesen szerepelne egy nagy színpadon fogyatékossággal élő kortársaival együtt.

Várjuk azokat a fiatalokat, akik fogyatékossággal vagy tartós betegséggel élnek, és szeretnének új ismeretségeket kötni „ép” társaikkal.

Minden olyan fiatalt várunk, akit érdekel valamilyen szempontból a másság, aki nyitott arra, hogy fogyatékossággal vagy tartós betegséggel élő fiatalokkal járjon egy közösségbe.

Ezen kívül:
• Legyél 16 és 21 év közötti
• Legyél kíváncsi és nyitott
• Vállald azt, hogy a kb. 8 hónapig tartó programban rendszeresen részt veszel.