A következő címkéjű bejegyzések mutatása: próba. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: próba. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. december 23., vasárnap

Az előadás és a projekt összegzése Ági szemszögéből

Hosszú 8 hónapon vagyunk túl. Úgy gondolom, mindenki beleadott mindent, amit tudott és/vagy amit akart, a lényeg, hogy az előadás sikeres volt, és egy komplett színdarabbal állhattunk ki, amiről csak pozitív visszajelzéseket kaptunk. Nagyon izgultam mindvégig, hogy milyen lesz ez az előadás. Személy szerint, hogy menni fog nekem az ének és az másoknak tetszeni fog-e. Izgultam azon, hogy mások rendesen megtanulják a szöveget. Sok munka volt ebben az egészben, és sokat köszönhetünk a szervezőknek is, hiszen mindig próbáltak segíteni, és ahol tudtak, ott segítettek is.
Boldog vagyok, hogy egy ilyen élménynek lehettem a részese, és hogy ilyen remek emberekkel hozott össze az élet :)

2012. december 22., szombat

Ne mondd, hogy ég veled - írta nekünk a kék szemű lány

Ne mondd, hogy ég veled. 
"Még utoljára megfordul a kék szemű lány, szája mondani szeretne valamit, s bár a sírás elfojtja hangját, ezt még el kell mondania. Arcát apró mosoly lágyítja el, közben egy-két szó hagyja el ajkát, mikor ránéz a sok régi barátra: az ég veled hazug szó. VISZONTLÁTÁSRA." 
 Jobban nem is fogalmazhattam volna, e pár szó tükrözi a lelkemet, öröm volt együtt lenni, és élveztem a perceket, mikor táncoltunk mindannyian, s nem számított kik vagyunk, hisz minden arcon apró mosolyt hagytunk, mert ha ránk néztek, láthatják, hogy bár különbözünk, mégis egyek vagyunk, voltunk s leszünk. 
 Írhatnék hosszú, érzelmes szöveget, vagy búcsúról szóló verseket, de akkor talán elvesztené a lényegét, vagy elhalkulna az üzenet, miszerint nem búcsúzok el, s ezúton kérlek, hogy ne felejts el, mert a kék szemű lány én vagyok, ki tőletek e mondatokat várja: "Az ég veled hazug szó. VISZONTLÁTÁSRA."

2012. december 20., csütörtök

Gábor értékelése



Az egész program alatt nagyon jól éreztem magam, nagyon sokat tanultam, a személyiségem változott, úgy érzem, több lettem attól, hogy részt vettem a programban A profilrajz elkészítést nagyon élveztem még úgy is, hogy segítségre volt szükségem a kivitelezésnél a kézfunkcióm hiánya miatt. Úgy érzem, ezzel a feladattal áttörtünk egy határt, amiről addig nem is hittem, hogy meg tudom tenni.
Az egész program során maximális elfogadást éreztem a csoport és a szervezők részéről, ugyanakkor én is törekedtem arra, hogy fejlődjek fizikai és szociális képességek terén egyaránt. A felállás előkészítést nagyon élveztem, az egész csoport hozzáállása olyan volt, hogy tudtam a project végére fel fogok tudni állni segítséggel közönség előtt, és végig elhittem, hogy ez lehetséges, egy pillanatra sem inogtam meg. A színházi próbákat is nagyon élveztem, teljesen más volt, mint a megszokott helyünkön próbálni.

Nagyon szívesen részt vennék egy hasonló projectben!

2012. december 10., hétfő

Próbálunk!



Próbálni... alapvetően






 

vicces,



néha fárasztó,







és olykor talán nem is tudjuk, mi van...

...de nem adjuk fel! 


Hiszen vasárnap előadás, színpadon a Point of View!






2012. november 28., szerda

Tükörkép – Re: mind me



KITŰZVE A SZÍNHÁZI ELŐADÁS IDŐPONTJA!

A FAIR PLAY társulat előadása:
Az előadás címe Tükörkép – Re: mind me
Az előadás helyszíne: Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Ház
Cím: 1138 Budapest, Dagály utca 15/A
Az előadás ideje: 2012.12.16. - Vasárnap, 19:00

Az előadás megtekintése INGYENES.

A színházterem nézőtere maximum 120 fő befogadására képes, ezért az előadás megtekintése előzetes regisztrációhoz kötött. Azokat a személyeket, akiknek neve és elérhetősége nincs leadva a regisztrációs pultnál, sajnos nem áll módunkban beengedni.

Kérjük adataitokat, elérhetőségeiteket pontosan adjátok meg, hogy az előadással kapcsolatos tájékoztató anyagainkat továbbítani tudjuk Nektek.

Az adatokat biztonságosan kezeljük, harmadik fél számára nem adjuk ki.

Amennyiben egyéb kérdéseitek lennének a program vezetőjét, Sebő Gergőt a 06- 70-456-0887-es telefonszámon, illetve a sebo.gergo@motivacio.hu e-mail címen tudjátok elérni.


2012. november 26., hétfő

Célegyenesben - POV 11. 24.



Megint elszaladt az idő, hamarosan az egész ősz a hátunk mögé kerül a maga ráérős tempójával és kellemes délelőttjeivel együtt, az év vége már a látóhatárról integet felénk - és vele a Point of View lezárása is.

Hogyan is lehetne összefoglalni az elmúlt két hónap történéseit? Persze nagyon sok újat nem mondhatok, elvégre ez idő alatt is felkerült néhány blogbejegyzés, ezek is sokat elárulnak a szombatokon zajló munkálatokról, mely folyamatot nagyjából úgy tudnám jellemezni, mint az átmenetet egy sok jót sejtető, ám kicsit szórakozott őskáoszból egy különleges tükrös szekrényig, amit közösen töltöttetek meg a már elhordott cipőktől kezdve a még érintetlen, esetenként merész ruhakölteményekig sok féle mindennel, hogy szélesre tárva ajtaját más is betekintést nyerjen - és hogy mi ez a képzavar, elment a blogíró esze, miből lesz micsoda?

Tessék megnézni a darabot, és akkor ki fog derülni. Hiszen hamarosan színpadon a Fair Play társulat!

Lassan tehát minden a helyére kerül: a történetek, ötletek a darabba, a darab papírra, a papír a kezekbe – és a szöveg a fejekbe, ha minden jól megy. És nem mellesleg jól megy, ahogy a darab első két (egyelőre csak olvasó) próbáján kiderült. A különböző történetek, konfliktusok, a nem egyszer ravaszul tekeredő szálak a szereplők között végre hangot kaptak, és elkezdtek megtestesülni, érzékelhetővé válni – ugyan továbbra is a székeink otthonos kis körében zajlott az egész, mintha halványan mégis megjelentek volna a színpad körvonalai a Motiváció Alapítvány képzőtermében.

Nem feledkeztünk meg a jelmezekről, díszletről és egyéb kellékekről sem, kiokoskodtuk, hogyan fogunk oszlopot állítani, villamoson utazni, egyebek – én sem fogok ám mindent lelőni most, majd csak ha eljön az ideje. És hamarosan eljön!

Addig is… Mondjuk sütizzünk?